Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
بازی
پزشکی و سلامت
دسته‌بندی نشده
رباتیک
ردپک
زیبایی و تناسب اندام
سبک زندگی
فناوری
مسافرت و خودرو
نرم افزار
نوآوری
هوشمند
ویدیو
خانه / فناوری / کارآمدترین دوچرخه بدون زنجیر جهان

کارآمدترین دوچرخه بدون زنجیر جهان

شرکت دانمارکی CeramicSpeed برآن شده تا دریابد که چه چیزی میتواند موثرترین موتور دوچرخه در دنیا باید و نمونه اولیه را برای اثبات آن ساخته است.

این دوچرخه بدون زنجیر از سیستم زنجیره ای سنتی رها شده و می تواند بیش از ۹۹% کارایی داشته باشد. این به این معنی است که ذره ای از انرژی دوچرخه سوار هدر نمیرود. دوچرخه ای که در نمایشگاه Eurobike به نمایش گذاشته شده است، دارای ۱۳ سرعت است اما آنچه آن را منحصر بفرد می کند بلبرینگ آن است.
CeramicSpeed تکنولوژی را با بخش مهندسی مکانیک دانشگاه کلرادو توسعه داد. این دوچرخه از سییتم زنجیره ای سنتی رها شده و بیش از ۹۹ درصد کارایی دارد. سیستم CeramicSpeed توسط یک شفت فیبر کربن متصل شده نه یک زنجیر.

نحوه عملکرد

هیدرولیزهای زنجیری به طور سنتی حاوی هشت نقطه اصطکاک کشویی هستند. در این محصول در هر دو طرف شفت ۲۱ بلبرینگ سرامیکی با کمترین اصطکاک وجود دارد که گشتاور را از پدال ها از طریق شفت درایو بر روی دنده عقب انتقال می دهد. این دوچرخه پس از اولین بار راندن، برنده جایزه معتبر Eurobike شد.
پیشرفت در فن آوری رانندگی از دهه ۱۹۲۰ تا کنون تکامل یافته است. رانندگی با توجه به انتقال نیروی غلتک منحصر بفرد و بهره وری بی نظیر آن، واقعا انقلابی است.
اساسا این کمپانی یک سیستم ایجاد کرده که اصطکاک کشویی زنجیره ای حذف شود. این می تواند برای افرادی که بطور روزانه از دوچرخه استفاده می کنند و هم چنین رکاب زنان رقابتی، ضروری باشد.


برای اطلاع مصرف کنندگان هنوز اخباری برای تجاری سازی وجود ندارد. CeramicSpeed همچنان در حال ثبت اختراع این فناوری است.

منیع: dezeen.com

اشتراک گذاری :

درباره ی ریحانه راتقی

همچنین ببینید

Puppy Cube می تواند هر سطح صافی را به یک صفحه نمایش لمسی تبدیل کند

Puppy Cube نسل جدید پروژکتورهای الترا شورت ترو (ultra-short throw) می باشد. این پروژکتور یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.