Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
بازی
پزشکی و سلامت
دسته‌بندی نشده
رباتیک
ردپک
زیبایی و تناسب اندام
سبک زندگی
فناوری
مسافرت و خودرو
نرم افزار
نوآوری
هوشمند
ویدیو
خانه / سبک زندگی / AlterAgo قادر است افکار شما را بخواند

AlterAgo قادر است افکار شما را بخواند

AlterAgo چیست؟

AlterAgo یک سیستم یکپارچه، غیر تهاجمی و پوشیدنی است که قادر است زمانی که شما هیچ گونه صحبتی نمی کنید تمام افکار شما را بخواند و با دستیار صوتی اش آن را اعلام کند و در روی یک صفحه نمایش دهد و نیز از طریق هدفون مخصوص خود به کاربر منتقل می کند.

این محصول توسط Arnav Kapur (آرناو کاپور) دانشجوی ۲۴ دانشگاه MIT ساخته شده است. این دستگاه روی فک نصب می شود و با استفاده از الکترودهایی که در این دستگاه به کار گرفته شده است می تواند سیگنال های عصبی عضلانی در فک را بخواند. این سیگنال ها زمانی که فرد کلمات را در ذهن خود وارد می کند به کار می افتند. الگوریتم های به کار گرفته شده در این گجت زمانی که مغز شروع به خواندن می کند کلماتی که در ذهن وجود دارد را روی صفحه نمایش، به نمایش در می آورد.

برای مثال، کاربر می تواند در ذهنش کلمه ”بالا” و سپس ”پایین” را برای حرکت در صفحه Roku screen بگوید، حتی زمانی که می خواهد بداند ساعت چند است و به این سوال فکر می کند پاسخ از طریق هدفونی که ساخته شده است به کاربر منتقل می شود. این دستگاه در حال حاضر فقط ۱۰۰ کلمه را می تواند تشخیص دهد ولی محققان در حال مطالعه برای ارتقا میزان واژگان در این گجت هستند.

Arnav Kapur

گجت پوشیدنی AlterAgo حتی در زمینه های باربری نیز کاربرد دارد و به افرادی که ناشنوا هستند و نمی توانند سخن بگویند نیز کمک می کند. این گجت در زمینه های نظامی هم کاربرد بسزایی دارد. دستگاه AlterAgo هنوز یک نمونه اولیه است.

منبع: Youtube.com

اشتراک گذاری :

درباره ی سیده فرزانه اکبری

همچنین ببینید

دستگاه درمان خروپف Snore Circle

دستگاه درمان خروپف Snore Circle می تواند راه حل بی خوابی شما باشد

دستگاه درمان خروپف Snore Circle با هدف تشخیص خر و پف ساخته شده است. این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.