Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
بازی
پزشکی و سلامت
دسته‌بندی نشده
رباتیک
ردپک
زیبایی و تناسب اندام
سبک زندگی
فناوری
مسافرت و خودرو
نرم افزار
نوآوری
هوشمند
ویدیو
خانه / نوآوری / رباتیک / گلدان رباتیک هوشمند

گلدان رباتیک هوشمند

مهندسان یک گلدان رباتیک هوشمند را ساختند که چند جفت پا دارد ومی‌تواند نور خورشید را در طول روز دنبال کند تا انرژی لازم برای رشد گیاهی که حمل میکند،تامین شود . گیاهان برای ادامه حیات به نور خورشید نیاز دارند؛ دقیقا به همین دلیل است که گاهی اوقات در مسیر عجیبی رشد می‌کنند تا بتوانند حداکثر دسترسی به نور خورشید را داشته باشند. اما مشکل گیاهان آپارتمانی و آن‌هایی که در فضای بسته نگهداری می‌شوند این است که همواره در مسیر آفتاب قرار ندارند؛ اینجاست که گلدان رباتیک هوشمند به عنوان حلال مشکل، وارد میدان می‌شود.

این ربات که ظاهر غریبی هم دارد توسط مهندسان کمپانی وینکراس (Vincross) مستقر در پکن خلق شده است و  نقش پا را برای گیاهان ایفا می‌کند؛ در واقع با قدم برداشتن، آن‌ها را در مسیر آفتاب قرار می‌دهد.

به این معنا که شما می‌توانید گیاه آپارتمانی خود را در نقطه‌ای از منزل قرار داده باشید که هیچ نوری به آن نمی‌رسد، اما این ربات در طول روز گیاهی که حمل می‌کند را به نقاط دیگر انتقال می‌دهد تا از نظر نور کمبودی احساس نشود؛ شب هنگام نیز دوباره به جای اول خود بازمی‌گردد. اما فارغ از قابلیت جابه‌جایی و تعقیب نور خورشید، گلدان رباتیک قابلیت‌های دیگری نیز دارد؛ از جمله اینکه می‌تواند شدت نیاز گیاه به آب را تشخیص بدهد.

محصولات مشابه

البته با وجود کارآمد به نظر رسیدن، این ربات در مقطع کنونی تنها یک نمونه ابتدایی و آزمایشی است؛ اما محصول تقریبا مشابهی از کمپانی وینکراس با نام ربات هگزا (HEXA) و برچسب قیمت ۹۴۶ دلار در معرض فروش قرار دارد که به نظر می‌رسد بتوان با اعمال برخی تغییرات و اندکی سر هم بندی، از آن به عنوان یک گلدان رباتیک استفاده کرد.

منبع: گجت نیوز

اشتراک گذاری :

درباره ی سیده فرزانه اکبری

همچنین ببینید

لاستیک های بدون نیاز به هوا

لاستیک های بدون نیاز به هوا

ایده لاستیک های بدون نیاز به هوا برای ماشین های روزمره، ممکن است خیلی زود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.