Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
بازی
پزشکی و سلامت
دسته‌بندی نشده
رباتیک
ردپک
زیبایی و تناسب اندام
سبک زندگی
فناوری
مسافرت و خودرو
نرم افزار
نوآوری
هوشمند
ویدیو
خانه / ردپک / بهترین آنتی ویروس های ۲۰۱۶: بررسی و رتبه بندی ۱۰ آنتی ویروس برتر

بهترین آنتی ویروس های ۲۰۱۶: بررسی و رتبه بندی ۱۰ آنتی ویروس برتر

هر کامپیوتری برای محافظت از تهدیدات امنیتی نیاز به نرم افزارهای آنتی ویروس دارد. تصور نکنید که ابزارهای رایگان مایکروسافت برای این کافی هستند. ملزومات امنیتی مایکروسافت (یا Windows Defender در ویندوز ۸٫۱) به آسانی قابل استفاده هستند، اما طبق گزارش های آزمایشگاه های مستقل امنیتی مانند AV-Comparatives سطح حفاظت مایکروسافت بسیار ضعیف است. با این حال استفاده از یک راه حل رایگان به منظور به خطر انداختن امنیت شما نیست.

تست های صورت گرفته نشان می دهد که بسته های تجاری اغلب (ولی نه همیشه) از سطح حفاظتی خوبی برخوردار هستند و همچنین قابلیت ها و ویژگی های اضافی ارائه می دهند. اگر به دنبال حداکثر کردن سطح ایمنی و حفاظتی سیستم خود هستید باید حداقل از یکی از این بسته ها استفاده کنید.

در اینجا ما۱۰  مورد از بهترین ابزارهای آنتی ویروس موجود را به ترتیب حروف الفبا معرفی می کنیم.

  1. Avira Free Antivirus

در نگاه اول، این آنتی ویروس بهترین انتخاب امنیتی به نظر نمی آید. رابط این آنتی ویروس به روز و نسبتا پیچیده است، و برای محافظت از وب عمومی نیاز به نصب جداگانه زبانه مرورگر دارد.

اما در تست های صورت گرفته در آزمایشگاه های  AV-Comparativesو  AV-Testو Virus Bulletin در مقایسه با Bitdefender و Kaspersky امتیاز بهتری به این آنتی ویروس تعلق گرفته است.

استفاده از Avira بسیار آسان است. این برنامه می تواند از سیستم در مقابل بسیاری از تهدیدات محافظت کند و اگر نیاز به کمک داشته باشید یک فایل کمکی محلی در آن وجود دارد، که هرچیزی نیاز داشته باشید را توضیح می دهد.

این برنامه ویژگی های اضافی دیگری دارد. برای مثال اتوران بلوک برنامه، خطر کلید های USB آلوده را کاهش می دهد و همچنین شما را از تغییر مسیر نرم افزارهای مخرب محافظت می کند.

اگر به دنبال دوری از اشتراک سالانه هستید می توانید ازPanda برای فیلتر کردن وب سایت ها استفاده کنید. در حالی که آنتی ویروس رایگان Avira این کار را انجام می دهد، برادر بزرگتر آن، یعنی نسخه نهایی Suite 2015، پشتیبانی بهتری ارائه می دهد و از سه دستگاه برای سه سال پشتیبانی می کند. می توانید Laptlink PCMover Express ، DriveLock Private ، SuperEasy Driver Updater  وAvira Antivirus Pro  را در مجموع با ۳۹٫۹۰ دلار از آمازون بخرید.

  1. Bitdefender Antivirus Plus 2015

در جهان کنونی با نرم افزارهای امنیتی رایگان، آنتی ویروس Bitdefender Antivirus  Plus 2015 با ۲۹٫۹۵ دلار ممکن است در نگاه اول گران به نظر برسد.

موتور Bitdefender یکی از دقیق ترین و قابل اعتمادترین آنتی ویروس ها در جهان است. و توسط همه آزمایشگاه های بزرگ  AV-Comparatives و AV-Test و Virus Bulletin محبوب شناخته شده است.

ماژول ضد فیشینگ آن در مورد لینک های مخرب در نتایج موتور جستجو هشدار می دهد، و همچنین دسترسی به سایت های خطرناک را مسدود می کند.

این آنتی ویروس شامل ویژگی های دیگری مانند مرورگر ایمن برای امن نگه داشتن معاملات مالی، و یک مدیر پسورد برای تکمیل خودکار اطلاعات کارت اعتباری در فرم های وب است.

آنتی ویروس Bitdefender یک بسته دوست داشتنی با نرخ تشخیص بالا است و ویژگی های زیادی برای توجیه قیمت زیاد خود به همراه دارد.

Bitdefender Antivirus Plus 2016  به تازگی منتشر شده و در سایت آمازون در دسترس است. توجه داشته باشید که این نسخه برای استفاده سه کاربر در طول یک سال است. نسخه Total Security 2016 edition آن  ویژگی های دیگری مانند فایروال، کنترل والدین، ضد اسپم، رمزگذاری فایل و … دارد.

  1. eScan Anti-Virus

این آنتی ویروس نه تنها یکی از ارزان ترین ابزارهای تجاری است بلکه دارای فایروال، مرور حفاظتی، و فیلتر اسپم است و بر روی قدیمی ترین رایانه های شخصی حتی ویندوز ۲۰۰۰ به بعد قابل اجرا است.

نتایج آزمایشگاه های بر روی این آنتی ویروس زیاد با هم سازگار نیستند؛ برای مثال AV-Test یک امتیاز میانگین به آن داد، اما Virus Bulletin بسیار تحت تاثیر آن قرار گرفت و AV-Comparatives آن را در بین ۱۰ آنتی ویروس برتر قرار داد.

طراحی رابط عجیب و غریب برنامه استفاده از آن را کمی سخت کرده و برای انجام هرگونه اقدام خاص نیاز به کلیک های زیادی دارد.

زمانی که به روزرسانی این آنتی ویروس را نصب کنید قادر خواهید بود که حالت به روزرسانی ( http، ftp یا شبکه) را انتخاب کنید، یک پروکسی تنظیم کنید، زمان بررسی را تعریف کنید، برنامه های تعریف شده را اجرا کنید، حتی اعلان ارسال ایمیل را فعال کنید.

 در حالی که بهترین آنتی ویروس نیست، اما سزاوار قرار گرفتن در بین این۱۰ آنتی ویروس می باشد؛ و دارای فایروال و فیلتر ضدفیشینگ قوی (البته نه ضد اسپم) است.

Escan Universal Security suite (14.x) ویژگی های بیشتری نسبت به آنتی ویروس های رایگان دارد و هزینه آن ۴۴٫۹۵ دلار است.

     ۴٫ F-Secure Anti-Virus

در این آنتی ویروس ملزومات غیرضروری و ویژگی های اضافی غیرقابل استفاده وجود ندارند. نگه داشتن چیزهای ساده به این معنی نیست که خود را در معرض خطرهای امنیتی قرار دهید. این برنامه به طور معمول حداکثر امتیازات برای سطح حفاظت را از  AV-Testدریافت کرده، و در AV-Comparatives هم امتیازات بالایی به دست آورد.
از ویژگی های دیگر این برنامه داشتن یک رابط کاربری است که استفاده از آن را بسیار آسان می کند. این برنامه دارای حداقل اثر بر عملکرد سیستم است و اگر نیاز به مداخله یا حل یک مشکل داشته باشید می توانید با چند کلیک ساده آن را حل کنید.
رقبایی مانند Bitdefender و Kaspersky سطح محافظت و ویژگی های بیشتری را ارائه می دهند، اما آنتی ویروس F-Secure یک بسته دوست داشتنی سریع و سبک است که قادر به اجرا در کنار بسیاری از ابزارهای امنیتی دیگر بدون تعارض هستند. این بسته یکی از با ارزش ترین محصولات تجاری است و تنها با ۲۹٫۹۵ دلار می توانید از آن برای سه سیستم استفاده کنید.
F-Secure Antivirus (2015) در سایت آمازون با ۱۵٫۹۵ دلار برای دانلود یک کاربر در دسترس است، و نسخه آنلاین آن برای ۳ کاربر ۱۹٫۹۵ دلار است.
    ۵٫  Fortinet FortiClient 5.2

این آنتی ویروس یک ابزار ابتدایی است، و با دستگاه امنیتی Fortinet’s FortiGate برای اطمینان از امنیت شبکه ادغام شده است. اما شما نیاز به FortiGate برای نصب برنامه ندارید، و این برنامه یک بسته رایگان آنتی ویروس برای کاربران خانگی است.
نصب و راه اندازی این بسته یک روند طولانی و کسل کننده است، اما وقتی نصب آن کامل شد دیگر نیاز به انجام کاری ندارید و برنامه خودکار بیشتر تهدیدها را شناسایی و مسدود می کند.
AV-Comparatives معمولا FortiClient را در بین ۱۰ آنتی ویروس برتر قرار می دهد، و Virus Bulletin یک امتیاز بالا بخاطر نرخ تشخیص عالی به آن اختصاص داد.
ویژگی های اضافی این برنامه عبارتند از یک مشتری ساده VPN، و ماژول های امنیتی وب که دارای عمق بیشتری نسبت به رقبا هستند؛ و به طور خودکار دسترسی به سایت های مخرب را محدود و جستجوی ایمن را فعال می کند و تلاش برای بازدید از سایت های ممنوع را ثبت می کند.
Fortinet FortiClient بهترین آنتی ویروس نیست، اما یک بسته رایگان مناسب و معقول است و اگر از ویژگی های اضافی آن استفاده کنید، این برنامه می تواند یک انتخاب معقول باشد.
۶٫ Kaspersky Anti-Virus 2015

۲۰۱۵ kaspersky anti-virus یک بسته امنیتی بسیار کامل است که دارای سطح حافظت چند لایه ای برای در امان نگه داشتن شما از آسیب ها است، در مورد لینک های خطرناک و یا دریافت آنها به شما هشدار می دهد، و موتور دقیق آنتی ویروس تهدیدات معمول را شناسایی و حذف می کند، رفتارهای مشکوک را تشخیص می دهد و می تواند بسیاری از اقدامات مخرب را معکوس کند.
طراحی “set and forget ” آن بدین معنی است که مدیریت آن بسیار آسان است. Anti-Virus 2015 می تواند بیشتر مواقع خود را اداره کند.
ما در سال های اخیر آنتی ویروس Kaspersky را به عنوان یک محصول فوق العاده دقیق شناخته ایم؛ و بیشتر آزمایشگاه های مستقل مانند AV-Test و AV-Comparatives حداکثر امتیاز را به آن داده اند، اما به نظر می رسد Virus Bulletin کمتر تحت تاثیر قرار گرفته است.
این آنتی ویروس هنوز هم رقبای زیادی دارد. Bitdefender حفاظت مشابه بیشتری را در همان حدود قیمتی ارائه می دهد؛ ولی در کل این آنتی ویروس نسبت به قیمت آن بسیار مناسب است. برای حفاظت چرخشی بهتر، Kaspersky نسخه جدید خود با نام تجاری Total Security Multi Device را برای سال ۲۰۱۶ منتشر خواهد کرد که سه دستگاه ( کامپوتر شخصی، اندروید و مکینتاش) را برای مدت یک سال تحت پوشش قرار می دهد. و در سایت آمازون با ۳۰٫۲۷ دلار در دسترس است که حفاظت بهتر از حریم خصوصی، ذخیره سازی ایمن و هماهنگ سازی رمزهای عبور را فراهم می کند.

  1. Norton Security

Norton Security یک مجموعه کوچک امنیتی از ابزارهای آنتی ویروس عادی است، که ترکیبی از ویروس ها، فایروال، مرور حفاظتی و مدیریت پسورد، سرقت هویت و مرور حفاظتی آنلاین است.

ارزیابی قابلیت اطمینان این برنامه آسان نیست زیرا به طور گسترده توسط آزمایشگاه های بزرگ مورد بررسی قرار نگرفته است، اما AV-Test به تازگی حداکثر امتیاز را بخاطر حفاظت بالا به آن اختصاص داد، و بررسی های کوچکتر هم به طور معمول نتایج خوبی را نشان می دهد.

یکی از قوی ترین ویژگی های Norton در زمینه جلوگیری از آلودگی می باشد.  مسدود کننده عالیURL  از شما در برابر وب سایت های مخرب محفاظت می کند، و اجازه اجرای فایل های غیرقابل اعتماد را نمی دهد. اگر به دنبال یک آنتی ویروس برای محافظت از یک سیستم بسیار با ثبات هستید این برنامه می تواند بسیار موثر باشد.

اگر، به هر نحوی، سیستم آلوده شود می توان به صورت تلفنی یا اینترنتی با یک تکنسین Norton تماس گرفت، و از آن کمک گرفت. اما در زمینه آلودگی توسط نرم افزارهای مخرب دارای پشتیبانی زیادی نیست.

بیشتر افراد غالبا Bitdefender  یا Kaspersky را ترجیح می دهند، اما توانایی مسدود کردن فایل های Norton Security’s و ویژگی های فراوان دیگر آن را به یک انتخاب خوب تبدیل کرده است.

هزینهNorton Security 3.0 ،نسخه ۲۰۱۶، برای ۵ دستگاه ویک سال اشتراک ۲۴ دلار است. با ۱۸ دلار اضافه می توانید تعداد دستگاه های پشتیبانی شده را دو برابر کنید.

  1. Panda Free Antivirus

این آنتی ویروس معمولا در آزمون هایAV-Comparatives  در بالای جدول رتبه بندی قرار می گیرد و همچنین بخاطرحفاظت مناسب در AV-Test هم امتیاز بالایی گرفت.

نصب آن به طور پیش فرض مرورگر و صفحات جستجو شما را تغییر می دهد. بعد از آن باید آدرس ایمیل خود را ثبت کنید، و در صورت تمایل بعدا می توانید آن را به یک بسته حفاظتی با ویژگی های زیاد آن (مانند فایروال، حفاظت از وای فای، کنترل والدین، مدیریت پسوردها …) ارتقا دهید.

این برنامه تفاوت زیادی با آنتی ویروس های رایگان دیگر ندارد، اما داشتن رابط به سبک ویندوز ۸ آن را بسیار جذاب کرده و تنظیم و استفاده از آن بسیار آسان است. همچنین نرخ تشخیص آن بالاست و بعلاوه  URLو فیلتر وب آن در زمینه مسدود کردن وب سایت های مخرب خوب عمل می کنند، در حالی که Rescue Kit آن یک محیط بازیابی قابل بوت برای کمک به حذف تهدیدات می سازد.

اگرچه این آنتی ویروس یک معامله فوق العاده است، نسخه ۲۰۱۶ آن حفاظت کامل(شامل حفاظت مکینتاش، خدمات VIP، پشتیبانی از چت) برای ۵ دستگاه ارائه می دهد.

  1. Trend Micro Antivirus+ Security 2015

برای نصب این برنامه قبل از انجام هرکاری باید نرم افزارهای ناسازگار را حذف کنید، سپس باید سه بار فایرفاکس را برای نصب تمام پسوندهای جدید دوباره راه اندازی کنید.

رابط کاربری این آنتی ویروس واضح و ساده است، و تهدیدات را بسیار خوب شناسایی می کند و در تست های آزمایشگاهی معمولا رتبه خوبی به دست می آورد. مرور حفاظتی این برنامه لینک هایی که کلیک می کنید را تماشا می کند و دسترسی به بسیاری از سایت های مخرب را محدود می کند، و آنتی اسپم آن با استانداردهای مجموعه امنیتی سازگار است. تست های حفاظت جهانی AV-Comparatives امتیاز خوبی به این نرم افزار داده است. این آنتی ویروس دارای ویژگی های اضافی بسیار عالی است و می توانید در ابتدا از نسخه آزمایشی آن برای ۳۰ روز استفاده کنید و در صورت تمایل بعدا آن را ارتقا دهید. این بسته را می توان با قیمت ۹٫۹۹ دلار برای ۱ سال و ۳ دستگاه خرید و یا می توانید نسخه بهتر آن یعنی Internet Security 2016 را از سایت آمازون با قیمت ۲۳٫۹۹ دلار بخرید.

  1. Webroot SecureAnywhere AntiVirus

بسیاری از ابزارهای امنیتی ادعا می کنند که سبک هستند، اما Webroot SecureAnywhere AntiVirus یکی از معدود آنتی ویروس هایی است که در واقع دارای این ویژگی است. فایل های چند هسته ای آن در کسری از ثانیه نصب می شوند و زمان یا پهنای باند را هدر نمی دهد، و از نظارت رفتاری و سرویس ابری خود برای کشف جدیدترین تهدیدها استفاده می کند. حفاظت هسته ای آنتی ویروس، زمان واقعی ضد فیشینگ دقیق، فایروال و مانیتور اتصال به شبکه از جمله ویژگی های مهم این برنامه هستند.

برای مثال Execution History تمام مراحل راه اندازی سیستم و چگونگی فعالیت آنها را انجام می دهد. حتی اگر سیستم شما به طور کامل یک بدافزار رایگان باشد دیدن این نوع جزییات در پس زمینه فرآیندها برای بهینه سازی عملکرد کامپیوتر بسیار مفید است. اگر از آنتی ویروس های قدیمی خسته شده اید این برنامه می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. این آنتی ویروس را می توان از سایت Ebay با قیمت ۱۵٫۸۹ دلار خرید.

منبع: binahaiat.com

اشتراک گذاری :

درباره ی ریحانه راتقی

همچنین ببینید

عیدانه ردپک

?سال نو و خاطرات به یاد موندنی با چیزای جدید و باحال ? ۲۰۰ هزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.