Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
بازی
پزشکی و سلامت
دسته‌بندی نشده
رباتیک
ردپک
زیبایی و تناسب اندام
سبک زندگی
فناوری
مسافرت و خودرو
نرم افزار
نوآوری
هوشمند
ویدیو
خانه / پزشکی و سلامت / خالکوبی دیجیتال برای پیگیری وضعیت سلامتی

خالکوبی دیجیتال برای پیگیری وضعیت سلامتی

چه اتفاقی می افتاد اگر با یک تتو روی پوستتان می توانستید قفل امنیتی گوشی تلفن همراهتان را باز کنید و یا بدون زحمت به درب های ورودی دسترسی پیدا کنید؟ اگر می توانستند فشار خون یا سطح هیدراتاسیون خونتان را به راحتی اندازه گیری کنید و برای مقادیر خارج از محدوده طبیعی هشدار دریافت کنید چه می شد؟

خالکوبی دیجیتال می تواند به عنوان تحریک عصبی عمل کند که پوست ما را یک صفحه نمایش تعاملی برای بررسی وضعیت سلامتی کل بدن تبدیل می کند و در عین حال تقریبا نامرئی است. در حالی که در گذشته، هدف نهایی ابزار های پزشکی، به نوعی اندازه گیری پارامترهای سلامتی بود یا به نحوی اندازه گیری ها را ثبت می کردند، در حال حاضر، دغدغه این است که چگونه می توان با دقت و به راحتی و سادگی با استفاده از ابزارهای دقیق و حتی متصل به بدن، این اندازه گیری ها را انجام داد.

خالکوبی دیجیتال برای پیگیری وضعیت سلامتی

بدن ما مرز بعدی فناوری است

با توسعه در چاپ سه بعدی و همچنین فن آوری چاپ مدار الکترونیک و مواد انعطاف پذیر، اجرای خالکوبی های دیجیتال یا خال کوبی های الکترونیکی بر روی پوست برای چند روز یا حتی هفته امکان پذیر شد. بعضی از متخصصان معتقدند که این خال کوبی ها تنها آغاز هستند و در آینده نیز سایر تکنیک های کنترل سلامتی با استفاده از پوست مانند حنا، دباغی و آرایش نیز مورد آزمایش قرار خواهند گرفت. این مواد انعطاف پذیر، ضد آب و مقاوم در برابر کشش و پیچ خوردن همراه با الکترود های کوچک قادر به ضبط و انتقال اطلاعات در مورد بدن به تلفن های همراه هوشمند و یا دیگر دستگاه های متصل هستند.

این خالکوبی های دیجیتال به عنوان تکه های کوچک می توانند پارامترهای مربوط به سلامتی را اندازه گیری کند، آنها می توانند به کارشناسان مراقبت های بهداشتی اجازه می دهند شرایط بحرانی سلامت مانند آریتمی قلبی، فعالیت های قلبی نوزادان نارس، اختلالات خواب و فعالیت های مغز را تشخیص دهند.بعلاوه این سنسورها با ردیابی علائم حیاتی بطور ۲۴ ساعته، بدون نیاز به شارژ، به ویژه برای بیماران با خطرات سکته مغزی، مناسب است. خال کوبی دیجیتال می تواند هشدار را به سیستم های پزشکی ارسال کند، ممکن است آمبولانس خبر کنند و داده های مرتبط را نیز ارسال کند.

خالکوبی دیجیتال گرافنی

گروهی از محققان دانشگاه تگزاس تاتویی را ایجاد کردند که تقریبا شفاف است. در حالی که محققان معمولا از طلا در اجزای الکترونیکی استفاده می کنند، در اینجا از گرافن استفاده کرده اند که این ماده، صدها بار نازک تر از طلا به نظر می رسند که پوست را به صورت طبیعی می چسبانند.

خالکوبی موقت برای نظارت بر قند خون

مهندسان نانوتکنولوژی در دانشگاه کالیفرنیا، یک خال کوبی موقت ایجاد کرده اند که سطح گلوکز را در مایع بین سلول های پوستی اندازه گیری می کند. این دستگاه انعطاف پذیر شامل الکترودهای با الگوهای چاپ شده با دقت بالا بر روی کاغذ خال کوبی موقت است. عملکرد این تتو به نحوی است که دو الکترود مقدار کمی از جریان الکتریکی را اعمال می کنند با این کار مولکول های گلوکز را که زیر پوست قرار دارند، به سطح می رساند و این امر باعث می شود که اندازه گیری قند خون ممکن شود.

منبع: medicalfuturist

اشتراک گذاری :

درباره ی ریحانه راتقی

همچنین ببینید

Mouzen به شما اجازه می دهد تا هنگام کار با موس و کیبورد دستتان را آزادانه حرکت دهید

ما اغلب روزهایمان را صرف کار کردن با کامپیوتر می کنیم و با این که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.