Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
بازی
پزشکی و سلامت
دسته‌بندی نشده
رباتیک
ردپک
زیبایی و تناسب اندام
سبک زندگی
فناوری
مسافرت و خودرو
نرم افزار
نوآوری
هوشمند
ویدیو
خانه / سبک زندگی / پرده هوشمند خورشیدی SolarGap
پرده هوشمند خورشیدی SolarGap

پرده هوشمند خورشیدی SolarGap

پرده های پنجره مرسوم و معمولی به ما انسان ها کمک می کند تا نور خورشید را برای مدتی در خانه و اتاق خود داشه باشیم و با استفاده از گرمای آن برق کمتری مصرف کنیم. SolarGap یک گام فراتر از این رفته است. هر اسلات از این پرده ها مجهز به مجموعه ای از پنل های خورشیدی Monocry stalline است که با به دام انداختن نور خورشید برق تولید می کند. علاوه بر این هر پرده هوشمند خورشیدی SolarGap از یک سنسور برای ردیابی خورشید استفاده می کند به طوریکه با جایجایی خورشید در آسمان، پنل ها هم به نحوی تغییر زاویه می دهند که بتوانند بهترین جذب اشعه را داشته باشند.

میزان انرژی تولیدی

به گفته سازندگان در شرایطی که این اسلات ها در خارج از اتاق نصب شوند، قادرند تا ۱۰۰ کیلو وات ساعت انرژی را برای هر متر مربع تولید کنند. زمانی که در محیط باز باشند هم تا ۵۰ کیلو وات ساعت انرژی تولید خواهد کرد.

موارد استفاده

انرژی تولید شده توسط این پانل ها می تواند به شبکه برق شهری تزریق شود، به شرکت برق محلی فروخته شود، برای استفاده های بعدی در باتری ها ذخیره شود و یا برای تغذیه وسایل الکترونیکی منزل استفاده شود.

پرده هوشمند خورشیدی SolarGap

اپلیکیشن SolarGap

اگرچه اسلات های این پرده مولد انرژی الکتریکی SolarGap به طور خودکار زاویه خود را برای دنبال کردن خورشید تغییر می دهند، اما شما می توانید با اپلیکیشن روی موبایل اندرویدی و یا iOS خود هم این عمل را انجام دهید. این برنامه به کاربران این امکان را می دهد که پرده ها را باز و بسته کنند و همچنین می توانند به پرده برنامه بدهند، میزان انرژی تولید شده روزانه آنها را مشاهده کنند و یا حتی تنظیم کنند که وقتی کسی وارد اتاق می شود پرده های خورشیدی باز شوند. این عمل با وجود سنسور حرکتی به کار رفته در پرده ها امکان پذیر است.

هدف سازندگان Solar Gap از تولید این پرده های هوشمند خورشیدی، کاهش قابل توجه مصرف انرژی و ایجاد انرژی تجدیدپذیر است. هم اکنون این پرده های مولد برق پاک را می توانید در سایز های مختلف و با قیمت های متفاوت از سایت indiegogo خریداری کنید.

منبع: newatlas.com

اشتراک گذاری :

درباره ی ریحانه راتقی

همچنین ببینید

گجت Wear Space پاناسونیک قادر است حواس بینایی و شنیداری شما را متمرکز سازد

Wear Space یک گجت پوشیدنی می باشد که قادر است حواس بینایی و شنیداری شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.