Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
بازی
پزشکی و سلامت
دسته‌بندی نشده
رباتیک
ردپک
زیبایی و تناسب اندام
سبک زندگی
فناوری
مسافرت و خودرو
نرم افزار
نوآوری
هوشمند
ویدیو
خانه / سبک زندگی / روبات Tertill یک باغبان خورشیدی برای باغچه شما

روبات Tertill یک باغبان خورشیدی برای باغچه شما

روبات باغبان Tertill در باغ شما زندگی می کند و از رشد علف های هرز جلوگیری می کند. این روبات با استفاده از طراحی منحصر به فرد و عناصر داخلی اش از جمله سنسورهای قوی، در حین گشت زنی روزمره در باغ از برخورد با گیاهان و موانع موجود در مسیر اجتناب می کند. این وسیله به دنبال یافتن و از بین بردن علف های هرز کل باغ را پیمایش می کند.

Tertill در برابر هر نوع آب و هوایی مقاوم است و بطور خودکار با نور خورشید شارژ می شود. این روبات در باغ گیاهان یا گلهای شما زندگی می کند و از آنها در برابر علف های هرز محافظت می کند.

مکانیزم Tertill برای تشخیص علف های هرز چیست؟

Tertill روش بسیار ساده ای دارد. این روبات از یک قانون کلی استفاه می کند: “علف های هرز در مقابل گیاهان دیگر بسیار کوتاهتر هستند”. به این ترتیب هنگامی که گیاهی با قد به اندازه کافی بلند توسط قسمت جلویی بدنه Tertill لمس می شود، حسگر چرخش روبات فعال شده تا روبات از کنار آن رد شود. ولی اگر گیاهی با قدی کوتاه به گونه ای که روبات بتواند از روی آن رد شود، با بدنه دستگاه برخورد کند، سنسور برش فعال شده و آن گیاه به عنوان علف هرز تشخیص داده شده از بین خواهد رفت.

وقتی گیاهان هنوز به اندازه کافی رشد نکرده اند چه کنیم؟

طبیعتا اغلب اوقات بعضی گیاهان مفید در باغچه هنوز به اندازه کافی بلند نشده اند که روبات باغبان Tertill بتواند آنها را به عنوان گیاه مفید تشخیص دهد. کافی است تا مرحله بالغ شدن به دور آن ها یک حصار قرار دهید. روبات Tertill با لمس حصار به سمت دیگری می چرخد.

علف های هرز ممکن است دوباره رشد کنند اما جوانه زنی انرژی ذخیره شده دانه یا ریشه را می گیرد. با بازگشت روزانه روبات Tertill، علف های هرز هرگز اجازه رشد زیاد را نخواهند داشت و به مرور این گیاهان بیهوده از بین خواهند رفت.

روبات Tertill

روبات باغبان Tertill قدرت خود را از خورشید می گیرد. حتی وقتی هوا ابری باشد سلول های خورشیدی روبات نور را به برق مورد نیاز تبدیل می کنند. بنابراین شما نیازی به شارژ کردن باتری روبات نخواهید داشت. Tertill در هنگام بروز شرایط خاص به طور هوشمندانه موقعیت را مدیریت می کند. مثلا در روزهای ابری از انرژی ذخیره شده خود استفاده می کند و یا زمانی که قدرت کمتری در دسترس است، گشت زنی کمتری را برای یافتن علف های هرز انجام می دهد.

روبات از بین برنده علف های هرز Tertill یک دستیار عالی برای باغبانان است. این دستگاه به نگهداری از گیاهان کمک می کند. به طوری که در نهایت باغچه ای عاری از علف های هرز و بدون نیاز به کودهای شیمیایی به ما تحویل می دهد.

منبع: kickstarter

اشتراک گذاری :

درباره ی ریحانه راتقی

همچنین ببینید

دستگاه درمان خروپف Snore Circle

دستگاه درمان خروپف Snore Circle می تواند راه حل بی خوابی شما باشد

دستگاه درمان خروپف Snore Circle با هدف تشخیص خر و پف ساخته شده است. این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.