Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
بازی
پزشکی و سلامت
دسته‌بندی نشده
رباتیک
ردپک
زیبایی و تناسب اندام
سبک زندگی
فناوری
مسافرت و خودرو
نرم افزار
نوآوری
هوشمند
ویدیو
خانه / نوآوری / اتومبیل تک نفره iRoad تویوتا منحصر بفرد است؟
اتومبیل تک نفره iRoad

اتومبیل تک نفره iRoad تویوتا منحصر بفرد است؟

در نگاه اول iRoad منحصر بفرد به نظر نمی رسد. این ماشین کوچک است و تنها سه چرخ دارد. اما وسایل نقلیه کوچک و سه چرخ دیگری هم در چند دهه گذشته معرفی شده بودند ( جرمی کلارکسون یک مدل کوچکتر را در Top Gear سوار کرد). iRoad الکتریکی است اما با توجه به تعداد روز افزون اتومبیل های الکتریکی در نمایشگاه های سراسر جهان این نکته هم خیلی قابل توجه و منحصر بفرد نیست. طرفداران iRoad همچنین استدلال می کنندکه iRoad هیجان انگیز است چون بیشتر از اینکه یک موتور سیکلت باشد، یک ماشین است. اما در طول این سالها تعداد زیادی موتور سیکلت الکتریکی کوچک را دیده ایم. در واقع آنچه iRoad را از مدل های پیشین متمایز می کند نحوه کنترل آن است.

اتومبیل تک نفره iRoad تویوتا

انتشار co2 ناچیز و اتکا بر انرژی پاک الکتریسیته

اتومبیل تک نفره iRoad تویوتا که یک وسیله نقلیه الکتریکی است، بر روی یک موتور سوار شده و با استفاده از یک منبع برق خارجی شارژ می شود. از آنجاییکه از بنزین به عنوان سوخت استفاده نمی کند تولید co2 آن صفر است.

به گفته شرکت Toyota این اتومبیل به بخش مهمی از خط تولید خودروهای زیست محیطی تبدیل خواهد شد که راه روشنی را برای آینده محیط زیست به ارمغان خواهد آورد. برای غلبه بر محدودیت فعلی این خودرو که مربوط به باتری آن است، تویوتا در تحقیقات و توسعه های خستگی ناپذیری مشغول به کار است تا عملکرد آن را بهبود بخشد.

اندازه فوق العاده جمع و جور این خودرو سبب می شود حس کنید خیابان های شهر بزرگتر شده اند. عرض تنها ۸۷۰ میلی متر باعث می شود بتوانید iRoad را در فضاهای تنگ تر نیز مانور دهید. این ماشین تمام فضای بین دو خط خیابان را اشغال نمی کند همچنین فضای مورد نیاز برای پارک آن ۱/۲ یا حتی ۱/۴ ماشین های معمولی است.

راحتی یک موتور سیکلت و آسایش یک خودرو هر دو در iRoad

رانندگی با این وسیله به راحتی راندن موتور سیکلت است حتی به کلاه ایمنی هم نیازی نیست. همچنین مزایای زانندگی در فضای بسته و بدون خطر ماشین بدون نگرانی خیس شدن از برف و باران را هم دارد. اتومبیل سه چرخ کوچک تویوتا دارای تعادلی پایدار در دامنه ها و پیچ هاست و هر کسی از راننده مبتدی تا حرفه ای می توانند از آن استفاده کنند.

منبع: toyota-global.com

 

 

 

اشتراک گذاری :

درباره ی ریحانه راتقی

همچنین ببینید

گجت RoadWayve می تواند پیغام دوستانه شما را به رانندگان عصبانی ابلاغ کند

RoadWayve به رانندگان کمک می کند تا بتوانند با کلمات و جملات خودمانی با یکدیگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.