Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
بازی
پزشکی و سلامت
دسته‌بندی نشده
رباتیک
ردپک
زیبایی و تناسب اندام
سبک زندگی
فناوری
مسافرت و خودرو
نرم افزار
نوآوری
هوشمند
ویدیو
خانه / سبک زندگی / لوله نوری Solatube دریچه ای به روشنایی
لوله نوری Solatube دریچه ای به روشنایی

لوله نوری Solatube دریچه ای به روشنایی

نور طبیعی زیبا را با استفاده از فن آوری های روزانه نورپردازی Solatube به خانه هایتان برسانید و فضاهای تاریک را به مکان هایی دوست داشتنی تبدیل کنید.

نور گرفته شده از طریق Solatube، لوله ای که از مواد بارتابنده ساخته شده، را می توان برای حفظ روشنایی طبیعی حتی در گوشه های تاریک محیط خانه هم استفاده کرد. لوله های نوری ساختارهایی فیزیکی هستند که برای انتقال و توزیع نور طبیعی یا مصنوعی جهت روشنایی مورد استفاده قرار می گیرند. در کاربرد به آنها “دستگاه های نوردهی لوله ای”، “لوله های خورشیدی” و “لوله های نور روز” هم گفته می شود. این لوله ها دارای ساختاری توخالی هستند همراه با سطوح داخلی بازتابنده و شفاف که نور را منعکس می کنند.

در حالیکه اکثر لوله های نوری با یک مقطع گرد تولید می شوند، لوله های نوری فقط به این هندسه محدود نمی شوند و مقاطع مربعی و شش ضلعی هم در کاربردهایی ویژه مورد استفاده قرار می گیرند. لوله های شش ضلعی تمایل به تولید نوع همگن تر از نور IR (اشعه مادون قرمز) دارند. لوله ها لازم نیست مستقیم باشند چون خم شدن اثر کمی بر کارایی آنها دارد. در این سیستم یک پانل اکرلیک برش لیزری تنظیم می کند تا نور آفتاب به یک لوله آینه ای به صورت افقی یا عمودی هدایت شود. همراه با یک سیستم پخش نور با آرایش مثلثی از پانل های برش لیزری که نور را در اتاق پخش می کنند.

بیشتر بخوانید: “نور IR چیست؟”

به زیبایی لامپ های تزئینی:

از طریق این دستگاه نور طبیعی و بی ضرر، از طریق وسایلی شیک به راحتی به داخل منزلتان هدایت می شود. Solatube همراه با گزینه هایی برای روشنایی کم نور، تهویه و روشنایی هوشمند، زیبایی های بصری خاصی به محیط می بخشد. این لوله ها در مدل های متفاوتی تولید شده و شما می توانید پیکربندی مناسب خودتان را انتخاب کنید.

گزینه های متفاوت برای مکان های متفاوت:

این سیستم در اندازه های مختلف بنا به ابعاد محل مورد استفاده، تولید و به کارگیری می شوند. سیستم Solatube با یک قطعه گنبدی شکل در روی پشت بام شروع می شود. سایز این قطعه متناسب با ابعاد لوله و محل بکارگیری می باشد تا بتواند نور طبیعی را با حداکثر بازدهی به داخل محیط مورد نظر بازتاب کند. این سیستم بر روی هر نوع سقفی قابل نصب است. دریچه های روشنایی هم در اشکال مربعی و گرد بنا به سلیقه شما قابل انتخاب است.

منبع: solatube.com و wikipedia

اشتراک گذاری :

درباره ی ریحانه راتقی

همچنین ببینید

همراه خودروی چند منظوره TRILIGHT

این مثلث الکتریکی با ایجاد هشدار و آگاه کردن سایرین، از بروز حوادث ناگوار پیشگیری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =