Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
بازی
پزشکی و سلامت
دسته‌بندی نشده
رباتیک
ردپک
زیبایی و تناسب اندام
سبک زندگی
فناوری
مسافرت و خودرو
نرم افزار
نوآوری
هوشمند
ویدیو
خانه / سبک زندگی / تبدیل رطوبت هوا به آب با بطری Fontus

تبدیل رطوبت هوا به آب با بطری Fontus

کریستوفر رتزار، طراح در وین، یک دستگاه را اختراع کرده که بتواند رطوبت را از هوا استخراج و آن را به آب آشامیدنی تبدیل کند.

وقتی آب کم است، چرا آن را از هوا نمی کشید؟ یک طراح صنعتی در اتریش امیدوار است که به نوعی این کار را انجام دهد.

این ابزار دستی که Fontus نامیده می شود، می تواند به یک دوچرخه متصل شود تا دوچرخه سواران بتوانند آب را در حوالی تفریحات طولانی از طریق رطوبت هوای حومه شهر تولید کنند، این در حالی است که ممکن است آنها با منابع آب فاصله زیادی داشته باشند.

Fontus با استفاده از اصل اساسی تراکم کار می کند، که می تواند به آسانی با بیرون آوردن چیزی از درون یخچال (به عنوان مثال، یک قوطی از نوشابه) نشان داده شود در این حالت می بینیم که شی سرد، رطوبت محیط آشپزخانه را در اطراف خود جمع می کند.

Retezár به Live Science گفته: “شما همیشه درصد مشخصی از رطوبت را در هوا دارید، مهم نیست که کجا هستید – حتی در صحرا. این بدان معنی است که شما همیشه می توانید آن رطوبت را از هوا استخراج کنید.”

عملکرد بطری Fontus

دستگاه خورشیدی شامل یک کندانسور (که مانند یک کولر عمل می کند) که به یک سری از سطوح هیدروفوب متصل است که آب را دفع می کنند. به گفته ی Retezár همزمان با حرکت دوچرخه این سطوح سرد می شوند.

او گفت: “از آنجا که آنها هیدروفوب هستند، فورا آب چگال ایجاد شده را دفع می کنند، بنابراین شما می توانید یک جریان قطره ای را درون بطری دریافت کنید. اساسا، شما هوا را در یک حالت بخار و تبدیل آن به حالت مایع می کنید.”

تبدیل هوا به آب با بطری Fontus

نمونه اولیه بطری Fontus شامل یک فیلتر در بالای صفحه است تا گرد و غبار و اشکالات را از آب نگه دارد، اما در حال حاضر این روش راهی برای فیلتر کردن آلودگی های مضر را ندارد. Retezár گفته: “آبی که دریافت می کنید پاک است، مگر اینکه هوا واقعا آلوده باشد. ما در مورد ساخت یک بطری که دارای یک فیلتر کربن است فکر می کنیم و این یکی برای شهرهای یا مناطقی است که ممکن است فکر کنید که هوا آلوده است اما در اصل این بطری آب در طبیعت مورد استفاده قرار می گیرد جایی که شما هوای آلوده ندارید.”

Retezár گفت: “ایده این بود که یک مشکل جهانی حل شود: مسائل مربوط به آب در مناطقی از جهان که آب زیرزمینی بسیار کم است اما رطوبت بسیار زیاد وجود دارد.” “هدف من این بود که دستگاه یا وسیله ای را بسازیم که بتواند رطوبت را در هوا فیلتر کند و آن را به آب آشامیدنی تبدیل کند.”

منبع: livescience.com

 

 

اشتراک گذاری :

درباره ی ریحانه راتقی

همچنین ببینید

گجت Wear Space پاناسونیک قادر است حواس بینایی و شنیداری شما را متمرکز سازد

Wear Space یک گجت پوشیدنی می باشد که قادر است حواس بینایی و شنیداری شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.