Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
بازی
پزشکی و سلامت
دسته‌بندی نشده
رباتیک
ردپک
زیبایی و تناسب اندام
سبک زندگی
فناوری
مسافرت و خودرو
نوآوری
هوشمند
ویدیو
خانه / فناوری / فناوری MegaMIMO دانشگاه MIT، سرعت ارتباط Wi-Fi را تا سه برابر بهبود می‌بخشد

فناوری MegaMIMO دانشگاه MIT، سرعت ارتباط Wi-Fi را تا سه برابر بهبود می‌بخشد

به تازگی یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه MIT موفق شده است فناوری ارتباطی Wi-Fi جدیدی را طراحی کند که در صورت تبدیل شدن به یک محصول تجاری می‌تواند انقلاب جدیدی را در این حوزه ایجاد نماید. این فناوری جدید که با نام MegaMIMO معرفی شده است ضمن افزایش دو برابری محدوده عملکرد اتصال Wi-Fi، قادر است سرعت آن را هم تا سه برابر افزایش دهد.

MIT-MegaMIMO-2

فناوری MegaMIMO 2.0 که مخفف عبارت MIMO standing for Multiple-Input and Multiple-Output می‌باشد قادر است مهمترین مشکل ارتباط Wi-Fi یعنی ازدحام دستگاه‌های مختلف را رفع کند. هنگامی که یک روتر یا یک Access Point در حال انتشار اطلاعات است و چندین دستگاه مشابه در یک زمان و فرکانس مشابه در حال دریافت این اطلاعات هستند، تعدادی از بسته‌های اطلاعات از دست می‌رود و در نتیجه سرعت دانلود و دریافت اطلاعات توسط دستگاه‌ها کاهش پیدا می‌کند.

فناوری MegaMO با الهام از فناوری موجود در گوشی‌های هوشمند قادر است این مشکل را حل کند. گوشی‌های مدرن امروزی می توانند با استفاده از فناوری به نام MIMO به صورت همزمان با چندین فرستنده مختلف ارتباط برقرار کنند و سیگنال‌های رادیویی دریافت شده توسط آنها را IMپس از ترکیب با یکدیگر مورد استفاده قرار دهند. اکنون MIT قصد دارد در فناوری MegaMIMO نیز این راهکار را این بار در ابعاد وسیع‌تری به کار بگیرد. این محققان الگوریتم کامپیوتری را طراحی کرده‌اند که می‌تواند با هماهنگ کردن فرستنده‌های روتر یا Access Point، آنها را برای ارسال اطلاعات به چند منبع مختلف برنامه ریزی کند.

MIT-MegaMIMO-3

به این ترتیب این فناوری قادر خواهد بود ارسال اطلاعات برای چند گیرنده مختلف را به صورت بسیار بهینه‌تر از قبل صورت دهد. علاوه بر این، در استفاده از چندین Access Point مختلف به صورت همزمان، تداخلی میان امواج ارسال شده ایجاد نخواهد شد.

براساس دیگر اطلاعات منتشر شده توسط این تیم تحقیقاتی، فناوری MegaMIMO 2.0 به کاربران این امکان را می‌دهد که تا حداکثر محدوده فاصله از دستگاه، از تمامی پهنای باند در بالاترین سرعت استفاده کنند. الگوریتم نوشته شده برای این فناوری به گونه‌ای طراحی شده است که با سرعت مناسبی با تمامی اشیا خارجی موجود در مسیر ارتباط وفق پیدا کند. MIT اعلام کرده است این فناوری در آینده‌ای نزدیک به صورت تجاری در خواهد آمد.

منبع: SoftPedia

اشتراک گذاری :

درباره ی ریحانه راتقی

همچنین ببینید

دوچرخه بدون زنجیر CeramicSpeed

دوچرخه بدون زنجیر با تکنولوژی CeramicSpeed Driven

سرامیک اسپید نامی آَشنا و مطرح برای دوچرخه سواران حرفه ای دنیاست که به تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.