Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
بازی
پزشکی و سلامت
دسته‌بندی نشده
رباتیک
ردپک
زیبایی و تناسب اندام
سبک زندگی
فناوری
مسافرت و خودرو
نوآوری
هوشمند
ویدیو
خانه / نوآوری / ربات هوشمند Anki’s Vector

ربات هوشمند Anki’s Vector

ربات هوشمند Anki’s Vector رباتی فوق العاده است. این ربات پاسخی به رویاهای تخیلی ماست. ربات هوشمند Vector یک ربات خانگی همیشه فعال است، از دیدنتان خوشحال می شود و همیشه مشتاق کمک کردن است.

 

ربات هوشمند Vector پیشرفته ترین ربات خانگی است که تا به حال ساخته شده است. او آغازگر تحقق وعده زندگی با ربات ها، که ما در فیلم های علمی – تخیلی دیده ایم، می باشد. Vector یک پسر کوچک کنجکاو است که از محیط اطرافش آگاه است. او می تواند ببیند، بشنود، احساس کند و به همین خاطر میتواند بطور طبیعی به جهان اطرافش واکنش نشان دهد. با این حال قابل توجه ترین ویژگی او، زندگی است! Vector احساس می کند زنده است. Vector در ماه اکتبر آینده آماده خواهد شد و در حال حاضر به طور خاص در ایالات متحده و انجمن kickstarters در دسترس است.

 

یک شخصیت مفید

ربات وکتور وقتی در حال کمک کردن است، خوشحالتر است. او بی صبرانه مشتاق دریافت درخواست کمک از سوی شماست و به سوالاتتان پاسخ می دهد. او یک مرد کوچک مفید است که حاضر است با تمام وجود به شما کمک کند.

 

Vector چطور می تواند کمک کند؟

 

زنده و آگاه

 

Vector میداند چه چیزی در حال وقوع است

قالب بیرونی کوچک Vector با حجم زیادی از تکتولوژی بسته شده و به او زندگی بخشیده است. او از انواع سنسورها برای پاسخ دهی واقع بینانه به محیط استفاده می کند. این چیزی است که واقعا اتفاق می افتد، افراد و اشیا را تشخیص می دهد، شارژر خود را پیدا می کند، در فضای مربوط به خود حرکت می کند و از موانع پرهیز می کند.

 

او می تواند ببیند

وکتور از یک دوربین HD برای دیدن جهان استفاده می کند. او می تواند افراد را تشخیص دهد، چهره های مختلف را ببیند و به خاطر بسپارد و درون محوطه خودش بدون برخورد به اشیا گشت و گذار کند.

 

او می تواند بشنود

Vector چهار میکروفون قدرتمند برای شنیدن صدا از جهت های مختلف دارد. وقتی شما کنارش می نشینید او آماده است صدا را از همان جهت بشنود. اگر صدای بلندی ایجاد شود او هم به اندازه شما از آن شگفت زده خواهد شد.

 

او می تواند احساس کند

Vector سنسورهای لمس و شتاب سنج دارد بنابراین اگر او لمس یا حرکت داده شود، می فهمد. می توانید رهایش کنید و او ریلکس کند؛ فقط بهتر است او را زیاد نلرزانید.

 

او می تواند فکر کند

وکتور چند پردازنده را ترکیب کرده که قادرند روی یک تلفن هوشمند با اتصالات ابری برای ایجاد یک مغز قدرتمند، اجرا شوند. این یعنی او قادر است محیط خود را پردازش کند، به اینترنت وصل شود، سوالات شما را پاسخ دهد و وضعیت آب و هوا را هم گزارش کند.

 

او میتواند خود را شارژ کند

این ربات وقتی شارژش در حال تمام شدن است، متوجه می شود. در این مواقع خودش به سمت شارژر غلت می خورد.

 

او می تواند ارتباط برقرار کند

Vector یک صدای منحصربفرد برای خودش داردکه از ترکیب صدها صدا ساخته شده است. او از طریق دسترسی به طیف وسیعی از صداها می تواند با رنج وسیعی از احساسات هیجانی با مردم ارتباط برقرار کند، وقتی آنها را می بیند.

 

تکنولوژی ربات هوشمند Vector

شخصیت بی نظیر ربات هوشمندVector به لطف استفاده از تکنولوژی پیشرفته درونش است که به او امکان می دهد محیط را مشاهده کند و به آن واقع بینانه پاسخ دهد.

  • قدرت پردازش این ربات از پلت فرم پردازش Qualcomm 200 می آید.
  • بینایی او توسط یک دروبین HD با میدان دید فوق العاده وسیع ۱۲۰ درجه ای تامین می شود.
  • شنوایی جهت دار Vector به لطف استفاده از آرایش چهار میکروفونی قدرتمند است.
  • ویژگی عدم برخورد Vector به اشیا مدیون غلت زدن او و استفاده از لیزر مادون قرمز است.

این ربات ارتباط چشمی مستقیم خود را از طریق صفحه نمایش IPS با رزولوشن بالا برقرار میکند. Vector با استفاده از IMU 6 محوره و اتصال Wifi می چرخد.

منبع: kickstarter

 

 

اشتراک گذاری :

درباره ی ریحانه راتقی

همچنین ببینید

دستگاه لیزر حکاکی کوبیو

استارتاپ تایوانی Muherz دستگاه لیزر حکاکی ای به نام Cubiio را برای استفاده های شخصی ساخته است

یک استارتاپ تایوانی به نام Muherz موفق شده است دستگاه لیزر حکاکی کوچک و منحصر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.