Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
بازی
پزشکی و سلامت
دسته‌بندی نشده
رباتیک
ردپک
زیبایی و تناسب اندام
سبک زندگی
فناوری
مسافرت و خودرو
نوآوری
هوشمند
ویدیو
خانه / پزشکی و سلامت / دوچرخه بدون زنجیر با تکنولوژی CeramicSpeed Driven
دوچرخه بدون زنجیر CeramicSpeed

دوچرخه بدون زنجیر با تکنولوژی CeramicSpeed Driven

سرامیک اسپید نامی آَشنا و مطرح برای دوچرخه سواران حرفه ای دنیاست که به تولید بلبرینگ های سرامیکی می پردازد. در نمایشگاه یورو بایک سال ۲۰۱۸ این شرکت فرانسوی از فناوری جدید شفت درایو خود برای تولید دوچرخه بدون زنجیر، رونمایی کرد که حاصل همکاری آنها با مهندسان مکانیک دانشگاه کلرادو بود.

دوچرخه ها روز به روز کم وزن تر می شوند. اما ما بار دیگر ما شرکت هایی را می بینیم که که با خلاقیت و نوآوری مرزهای تکنولوژی را جا به جا می کنند. علی رغم همه اینها، اکثر دوچرخه ها از یک سیستم نیروی محرکه همانند همتایان خود از بیش از ۱۰۰ سال پیش استفاده می کنند. زنجیرها تقریبا از زمان ساخته شدن اولین دوچرخه ها به عنوان عضوی جدایی ناپذیر در کنار آنها بوده اند. اما این روزها به لطف تکنولوژی CeramicSpeed باید با آنها خداحافظی کنیم.

تکنولوژی CeramicSpeed می خواهد دوچرخه های زنجیردار کثیف چرب و ناکارآمد را با یک نیرو محرکه تمیز جایگزین کند. استفاده از یک زنجیر برای انتقال قدرت به چرخ عقب ممکن است محبوب باشد، اما بدون مشکل هم نیست. دوچرخه بدون زنجیر با فناوری CeramicSpeed کارآمدترین دوچرخه بدون رنجیر جهان است. این دوچرخه کارایی را تا ۹۹% افزایش می دهد و ۴۹% کمتر از سردمداران بازار اصطکاک به وجود می آورد.

طراحی

برای رسیدن به نهایت بازدهی در طراحی این دوچرخه بدون زنجیر از ۲۱ بلبرینگ سرامیک اسپید استفاده شده است. هر بلبرینگ شامل گلوله های سرامیکی منحصر بفردی است که ۵۸% سبکتر و ۲/۳ برابر سخت تر از فولاد هستند و سرعت یاتاقان را ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش می دهند.

عملکرد

این فناوری جدید با تغییرات در خودرو و طبق دوچرخه میله محرکه ای (شفت درایو) را به این سیستم اضافه کرده است. بنابراین شفت درایو این سیستم زنجیر و دنده ها را حذف کرده و خود انتقال نیرو از طبق به خودرو و تغییر دنده ها را انجام می دهد. این فناوری با استفاده از بلبرینگ CeramicSpeed در یک سیستم شفت درایو دنده ای و در مجموع، ۲۱ یاتاقان (بلبرینگ) شکل گرفته که نقش مهمی در عملکرد و کارایی این سیستم دارند. با توجه به اصطکاک بسیار کم، انتقال نیرو از طبق جلو از طریق شفت درایو، سپس به خودرو عقب ۱۳ سرعته منتقل می شود.

.

این پروژه با هدف ایجاد یک موتور دوچرخه ای با ۹۹ درصد افزایش بهره وری ساخته شده است که تنها یک درصد از قدرت سوار را به اصطکاک تبدیل می کند.

منبع: redbull.com

اشتراک گذاری :

درباره ی ریحانه راتقی

همچنین ببینید

کلیر موشن

سیستم ClearMotion راحتی و امنیت شما را در رانندگی تضمین می کند

سیستم تعلیق یا فنربندی قسمتی از خودرو است که باعث می‌شود نوسانات حاصل از حرکت خودرو بر روی سطوح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.