Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
بازی
پزشکی و سلامت
دسته‌بندی نشده
رباتیک
ردپک
زیبایی و تناسب اندام
سبک زندگی
فناوری
مسافرت و خودرو
نوآوری
هوشمند
ویدیو
خانه / پزشکی و سلامت / دستگاه CPR خودکار قابل حمل؛ یک تکنولوژی نجات زندگی
دستگاه CPR خودکار

دستگاه CPR خودکار قابل حمل؛ یک تکنولوژی نجات زندگی

وقتی ضربان قلب فردی متوقف می شود، تنها چند ثانیه برای واکنش نسبت به آن زمان دارید. فرآیند احیا قلب و عروق که به عنوان CPR شناخته می شود، باید به سرعت انجام شود تا گردش خون به صورت مصنوعی ادامه یابد و اکسیژن به اندام ها بدون وقفه عرضه شود.

دستگاه CPR خودکار و قابل حمل به صورت اتومات عمل فشرده سازی قفسه سینه را انجام می دهد و این ماشین در حال حاضر  باعث نجات جان افراد زیادی می شود.

استفاده از این دستگاه اگر به صورت موثری صورت گیرد، می تواند فرد را زنده نگه دارد تا کمک های پزشکی بتوانند اداره شوند.

در برخی مناطق ممکن است کمک های پزشکی بیش از ۱۰ دقیقه طول بکشند. در این شرایط هر دقیقه بسیار موثر است و می تواند به عنوان تفاوت مرگ با زندگی در نظر گرفته شود.

دستگاه CPR خودکار

همه ما میدانیم عملیات احیا قلبی و عروقی بسیار موثرتر است هنگامی که بصورت مداوم و بدون وقفه انجام شود. اما متاسفانه در برخی موارد که بیمار باید از ساختمانی پایین آورده شود و یا در مناطقی صعب العبور، انجام همزمان عملیات احیا، سخت و یا حتی غیر ممکن است.

در مقایسه با عملیات احیای سنتی، دستگاه CPR اتومات به صورت خودکار ضربه هایی را برای احیا و ادامه گردش خون و اکسیژن رسانی به قلب قربانیان وارد می کند. آزمایشی در مقیاس بزرگ نشان داد که استفاده از دستگاه CPR خودکار، میزان بقای بیماران نیازمند احیا را تا ۳/۶% افزایش می دهد.

در آزمایشات بالینی منتشر شده که از یک دستگاه CPR خودکار استفاده کردند، سیستم احیا Auto Pulse به بالاترین نرخ بقا رسید. عمق و نیروی فشرده سازی دستگاه برای هر بیمار متفاوت می باشد و توسط کاربر دستگاه تعیین می شود.

عملکرد دستگاه احیای CPR خودکار

این وسیله به حادثه دیده متصل می شود و باعث می شود تا سرعت ایجاد پالس در کیسه دستگاه افزایش یابد. این دستگاه از باتری استفاده می کند و می تواند عملیات CPR را برای بیش از ۱۰ دقیقه انجام دهد و سالانه جان هزاران نفر را نجات دهد.

Auto Pulse به طور خاص برای کمک به متخصصان و احیاگران برای ادامه عملیان احیا در مناطقی که CPR مداوم تقریبا غیر ممکن است، ساخته شده است. به این ترتیب با CPR خودکار، دیگر نگران وقفه در عملیات احیای قلبی و عروقی در پله ها، آسانسورهای کوچک و مناطق سخت نباشید.

با حداقل آموزش، در اولین استفاده کاربر تازه کار توانست دستگاه را در ۱۴ ثانیه تنظیم کند که این زمان عالی است. Zoll همچنین گزارش می کند که این دستگاه در ۸۵% موارد دارای اختلال کمتری نسبت به CPR دستی است.

به این ترتیب با دستگاه CPR خودکار، بیماران در طول حمل و نقل به بیمارستان خدمات احیای بدون وقفه و با کیفیتی را دریافت خواهند کرد.

CPR سنتی یک روش محکم، درست و امتحان شده است که ثابت شده یک روش قابل اعتماد برای احیای یک بیمار بدون پاسخ است. Auto Pulse و دیگر دستگاه های CPR خودکار هم نیاز به شواهد قانع کننده به مراتب بیشتری دارند تا جامعه پزشکی شروع به پذیرش و استفاده از آنها کنند.

دستگاه های CPR مکانیکی یک راه حل ابتکاری برای حل یک مشکل چالش برانگیز هستند اما هنوز هم نیاز به بهبود بیشتری دارند تا بتوانند به طور کامل جایگزین روش های CPR سنتی شوند.

منبع: interestingengineering و en.wikipedia

اشتراک گذاری :

درباره ی ریحانه راتقی

همچنین ببینید

صندلی اداره

شما می توانید با OfficeGYM در محل کار، بدنتان را خوش فرم کنید

OfficeGYM چیست شما ۸ ساعت مداوم کار کرده اید و بدن شما پس از ساعات …

۲ دیدگاه

  1. این life band از چی ساخته شده ؟؟؟ میدونین؟؟؟؟؟

    • سلام پیمان عزیز 🙂
      برای اطلاعات بیشتر منبع آخرش ذکر شده میتونین مطالعه کنین انشالله به جواب برسین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.