موج سواری با پهباد، یک ورزش آبی جدید

هواپیماهای بدون سرنشین یا همان پهبادها را میتوان یکی از اختراعات هیجان انگیز دنیای تکنولوژی دانست. پهبادها نه تنها در فیلم برداری های ورزشی تحولاتی ایجاد کردند، بلکه این بار با ایجاد یک ورزش جدید گامی فراتر از قبل برداشته اند.

در آخرین روزهای تابستان، شرکت Freefly Systems  در سیاتل در ابتکاری جدید یکی از هواپیماهای بدون سرنشین خود را برای موج سواری استفاده کرده است. این ورزش که نام Dronesurfing را برای آن انتخاب کرده اند بسیار شبیه به ورزش کایتینگ است. (کایتینگ یا کایت سرفینگ ورزشی است که در آن ورزشکار بر روی تخته موج سواری قرار میگیرد و با وزش باد بر روی سطح آب حرکت میکند). با این تفاوت که به جای کایت پهباد تخته موج را هدایت میکند. کشیدن شخصی که بر روی سطح آب است حتی در صورتی که آب آرام هم باشد نیازمند قدرت زیادی است که بیشتر از میانگین قدرت هواپیماهای بدون سرنشین است. به همین دلیل است که Freefly از نوع Alta 8 برای این هدف استفاده کرده است. Alta 8 که  ۸ پروانه دارد، پهباد نسبتا قوی به حساب می آید که میتواند وزن انسان را تحمل کند. این پهباد پیش از این برای حمل تجهیزات دوربین های حرفه ای تا وزن ۱۲ کیلوگرم استفاده میشد.

آزمایش های اولیه نشان میدهد که اگر موج سوار ظریف و بدون اضافه وزن باشد میتواند سرعت خود را حفظ کند و پهباد بدون مشکل آنها را میکشد و به نظر میاید که برای این دسته از افراد ورزشی بسیار سرگرم کننده باشد. اما برای افرادی که کمی اضافه وزن دارند ممکن است حرکتشان با سرعت مناسبی نباشد و حتی ممکن است بطور کل حرکت نکنند. بنابراین تا زمانی که پهبادها کمی قوی تر شوند بعید است که بتوانید انبوهی از ورزشکاران را در حین انجام این ورزش ببینید. اما اگر خودتان علاقه مند به انجام این ورزش هستید میتوانید آلتا ۸ را با مبلغ ۱۷,۴۹۵ دلار تهیه کنید.

منبع: sakhtafzarmag.com

نوشته های مرتبط

مقایسه سخت افزاری آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس با تلفن های هوشمند پرچم دار

 کمپانی اپل از تلفن های هوشمند جدید خود با نام...

شبکه ملی اطلاعات افتتاح شد

فاز اول شبکه ملی اطلاعات با شعار «دسترسی به اطلاعات...

BiPlate

BiPlate

BiPlate یک بشقاب مخصوص است که به شما کمک میکند...

aaaaaa