موج سواری با پهباد، یک ورزش آبی جدید

bf674a2fecf6e1237fa344262162fb40_l

هواپیماهای بدون سرنشین یا همان پهبادها را میتوان یکی از اختراعات هیجان انگیز دنیای تکنولوژی دانست. پهبادها نه تنها در فیلم برداری های ورزشی تحولاتی ایجاد کردند، بلکه این بار با ایجاد یک ورزش جدید گامی فراتر از قبل برداشته اند.

در آخرین روزهای تابستان، شرکت Freefly Systems  در سیاتل در ابتکاری جدید یکی از هواپیماهای بدون سرنشین خود را برای موج سواری استفاده کرده است. این ورزش که نام Dronesurfing را برای آن انتخاب کرده اند بسیار شبیه به ورزش کایتینگ است. (کایتینگ یا کایت سرفینگ ورزشی است که در آن ورزشکار بر روی تخته موج سواری قرار میگیرد و با وزش باد بر روی سطح آب حرکت میکند). با این تفاوت که به جای کایت پهباد تخته موج را هدایت میکند. کشیدن شخصی که بر روی سطح آب است حتی در صورتی که آب آرام هم باشد نیازمند قدرت زیادی است که بیشتر از میانگین قدرت هواپیماهای بدون سرنشین است. به همین دلیل است که Freefly از نوع Alta 8 برای این هدف استفاده کرده است. Alta 8 که  ۸ پروانه دارد، پهباد نسبتا قوی به حساب می آید که میتواند وزن انسان را تحمل کند. این پهباد پیش از این برای حمل تجهیزات دوربین های حرفه ای تا وزن ۱۲ کیلوگرم استفاده میشد.

آزمایش های اولیه نشان میدهد که اگر موج سوار ظریف و بدون اضافه وزن باشد میتواند سرعت خود را حفظ کند و پهباد بدون مشکل آنها را میکشد و به نظر میاید که برای این دسته از افراد ورزشی بسیار سرگرم کننده باشد. اما برای افرادی که کمی اضافه وزن دارند ممکن است حرکتشان با سرعت مناسبی نباشد و حتی ممکن است بطور کل حرکت نکنند. بنابراین تا زمانی که پهبادها کمی قوی تر شوند بعید است که بتوانید انبوهی از ورزشکاران را در حین انجام این ورزش ببینید. اما اگر خودتان علاقه مند به انجام این ورزش هستید میتوانید آلتا ۸ را با مبلغ ۱۷,۴۹۵ دلار تهیه کنید.

منبع: sakhtafzarmag.com

Related Posts:

f07bfb1a-866a-4ffa-a207-bc34d4f7e9e7

کره شمالی تنها ۲۸ وبسایت داخلی دارد!

کره شمالی زمانی که یکی از سرورهای خود را که...

google-announced-new-allo-app-end-end-encryption

اپلیکیشن Allo قبل از عرضه نهایی نقدهای مثبت زیادی دریافت کرده است

ماه می گذشته گوگل در کنفرانس I/O 2016 خود از...

not-made-in-china

«تولید در مقیاس کم» چگونه می‌تواند پایانی بر کالاهای ساخت چین باشد

Micromanufacturing اصطلاح جدیدی است و هنوز معادل فارسی مناسبی برای...