تلفیق قدرت انسان و ربات با فناوری اکسووست

آیا تابحال شده با خودتان فکر کنید اگر وسیله ای وجود می داشت که باعث میشد زمانی که می خواهید قطعه بزرگی را جابه جا کنید (بخصوص در مراکز مونتاژ خودرو و کارخانجات که کارگران باید حتما توان جسمی بالایی داشته باشن برای کار با قطعات و کارایی بیش تر خط تولید) کمک می کرد تا فشار وارد شده از وزن محصول اصلا روی سلامت جسمتان تاثیر نمیگذاشت؟ اکنون مهندسان کارخانه خودرو سازی فورد چاره ای اندیشیدند تا کارایی خط تولید را به کمک فناوری اکسووست به بهترین نحو ممکن افزایش دهند، در ادامه با ما همراه باشید:

استفاده از فناوری اکسووست در کارخانه فورد

جلیقه ای از جنس قدرت

برای اولین بار در جهان، کارخانه خودروسازی فورد برای کارکنان خط تولید خود از نوعی اسکلت پوشیدنی به نام اکسووست رونمایی کرده است که از آن برای مونتاژ خودرو استفاده می‌کنند، شاید برای شما جالب به نظر بیاید که این ایده را قبلا در بازی های ویدیویی مشاهده کرده باشید، اما اکنون در واقعیت این محصول قابل استفاده شده است، استفاده از این لباس که مثل استخوان بندی پوشیدنی نیز می باشد باعث می شود که در حرکت های مکرر احتمال خستگی و آسیب‌دیدگی اپراتور کمتر ‌شود.

مقامات این کارخانه برای تست جلیقه منحصربفردشان، از سال گذشته از فناوری اکسووِست (Eksovest) در خط تولید میشیگان استفاده می کنند تا قبل از عرضه جهانی این محصول از ایرادات آن باخبر شوند و بتوانند بهترین محصول را به مرحله فروش بگذارند.

معاون مدیرعامل فورد در این رابطه می‌گوید:
ساخت و تولید فیزیکی خودرو، کار طاقت‌فرسایی است. ما به سلامت کارکنان خود اهمیت می‌دهیم و به‌دنبال ایجاد شرایطی هستیم که آن‌ها کمترین خستگی و مشکل جسمانی ممکن حین کار، داشته باشند.

مقامات فورد برای پیشرفت هر چه بهتر و رسیدن به هدفشان با شرکت اسکو بایونیکس (Ekso Bionics) همکاری می کنند. محصول اسکوبایونیکس زمانی که ماشین بالای سر فرد قرار گرفته است نقش کمکی و حمایتی برای وی ایجاد می کند تا انرژی کمتری مصرف کند. این گجت پوشیدنی می تواند از ۲ تا ۷ کیلوگرم در هر بازو به بلند کردن اجسام کمک کند و برای افرادی با قد ۱۵۷ سانتی‌متر تا ۱۸۸ سانتی‌متر طراحی شده است. یکی از ویژگی های بارز EksoVest وزن سبک و دست و پاگیر نبودن آن است.

اکسووست

بر اساس اطلاعات بدست آمده مشخص شده است که این محصول اکنون در کارخانه خودروسازی فورد و یکی دیگر از کارخانه های ایالات متحده آمریکا استفاده می شود و قصد دارد در آینده ای نزدیک این تکنولوژی را در اروپا و آمریکای جنوبی نیز مورد آزمایش قرار دهد.

منبع: eksobionics.com

اشتراک گذاری :